19 sie 2012

DOMOWE MASAŻE (BODY WRAPPING)





Kolejnym skutecznym sposobem w walce z celulitem jest owijanie się folią (tzw. BODY WRAPPING). Ten zabieg polega na owijaniu ciała (wcześniej posmarowanego odpowiednim preparatem) folią lub bandażem. Owijanie się folią nie tylko pomaga w walce z, celulitem ale również pomaga pozbyć się obrzęków a nawet przywrócić skórze sprężystość – zatem zabiegowi można poddać każdą cześć ciała. Zachęcam do odwiedzenia salonu w celu zrobienia takiego zabiegu. Jednak, jeśli budżet w tym miesiącu malutkimi krokami się wyczerpuje można takowy zabieg zrobić samemu w domu. I to również daje rezultaty!






Jak działa?

Body wrapping ma na celu usprawnienie wymiany celulozy oraz pobudzenia krążenia krwi i limfy. Regularne zabiegi winny dać efekt ogólnego wyszczuplenia, zredukować cellulit, utrwalić efekty zdrowego odżywiania (wspominane w Zdrowy Styl Życia cz. 1 i Zdrowy Styl Życia cz. 2), wspomóc dietę odchudzającą (jeśli takową stosujesz), niwelować skutki odwodnienia. Body wrapping przywraca elastyczność i napięcie skóry (szczególnie polecane dla kobiet po ciąży, bądź po utracie sporej ilości kilogramów), pomaga usunąć nadmiar wody w organizmie (wspominane w Nadmiar Wody w Organiźmie), działa na wzmocnienie tkanki łącznej oraz pielęgnuje skórę.



Jak wykonać masaż?

Winna zaopatrzyć się w: folię kuchenną (2,50PLN), peeling, krem oraz koc. A teraz szczegóły:



Krok 1. Peeling

Peeling jest potrzebny, aby usunąć martwy naskórek i odblokować pory z okolic ciała, które chciałybyśmy poddać zabiegowi. To, dlatego, że działanie kremu będzie bardziej skuteczne. Do tego celu polecam rękawicę. Ponadto, już pisałam o domowym peelingu naturalnym z kawy czy soli. Dziś polecam peeling z cukru czy płatków owsianych (walczmy z rutyną! A co!) …


Płatki owsiane – wymieszać suche z jogurtem bądź balsamem do ciała.




lub,

Cukier -  wystarczy zmieszać z oliwą. Dla ciekawego zapachu można dodać miodu.



lub,

Kawa - do przygotowania takiego peelingu potrzebne jest kilka łyżek fusów z kawy, łyzka oliwki, szczypta cynamonu (dla "efektu grzewczego"). Peeling kawowy jest bardzo częśto wspomianany przez Panie na forach, a nawet polecany przez byłe modelki. To ze względu na kofeinę która stymuluje krążenie krwi, wygładza skórę, wspomaga w leczeniu antycellulitowym oraz odżywia (aromatyczny Peeling Kawowy)

Poprzednio wspominałam, że minusem peelingów jest kiepski stan wanny czy prysznica (trzeba to jakoś zmyć), dlatego można również posiłkować się peelingiem z drogerii, który zostawia zdecywanie mniej brudu :-) Jak widzisz, staje się on niezbędnym kosmetykiem w walce z celulitem i jeszcze pewnie nie raz się przyda.

 Więcej szczegółów o peelingu w pierwszym odcinku domowych masaży (DOMOWE MASAŻE (Peeling + Masażer + Krem)). 




Krok 2.  Maź

Po sukcesie zmycia peelingu z ciała warto posmarować się kremem - profesjonalne salony polecają kremy zawierające substancje czynne takie jak minerały, sól morska, witaminy, algi, olejki eteryczne. Polecane są również kremy rozgrzewające. Proszę jednak pamiętać, iż nie jest on wskazany dla kobiet, które mają tendencję do żylaków i naczynek. Ja osobiście stosuje ten bez „efektów specjalnych” na uda, a rozgrzewający na brzuch i pupę.







Krok 3. Owijanie

Następnym krokiem jest owinięcie się folią kuchenną, a nawet kocem. Sugerowany minimalny czas to 30 min, ale jeśli znajdzie się odważna, która prześpi tak noc, to zachęcam. Mnie się nie udało.



Jak zawsze po raz pierwszy polecam wizytę w salonie bądź krótki filmik instruktarzowy:





Chciałabym na chwilę wrócić do peelingu z kawy. Niektóre Panie polecają pozostawienie peelingu na ciele i owinięcie się folią (bez konieczności zmycia i nałożenia kremu). Podobno efekty są dobre, kawa bowiem zabiera z ciała nadmiar wody a sam peeling ujędrnia skórę, oczyszcza z toksyn i wygładza skórę. Jeszcze nie próbowałam gdyż taka mieszanka niestety trochę piecze. Ale to znak, że działa!


Kilka wskazówek:

  • Peeling przez zabiegiem zwiększa działanie, nie zapomnij o prysznicu z rękawicą
  • Nie żałuj kremu ujędrniającego/ antycellulitowego
  • Tak jak pokazano w filmie instruktarzowym folia winna być „owinięta” ok. 6-8 razy wokół partii ciała (powinna mieć 6-8 warstw)
  • Jeśli nie masz czasu na 40-60 minutowy relaks w foli, i chcesz zająć się innymi obowiązkami pamiętaj o zrobieniu rękawów z foli, które podtrzymają cały ten „kokon” wokół brzucha
  • Powinnaś odczuwać ciepło – ale nie gorąco, ściśnij się folią w ciasny, choć ale nie ze zbyt obcisłą siłą
  • Warto zaopatrzyć się w najdłuższą możliwie folię (ta mała kuchenna wystarczy co najwyżej na 1,5 zabiegu)
  • Absolutnie polecam przed większą imprezą, weselem, urodzinami – naprawdę można stracić sporo w brzuchu i innych partiach. "Sporo" w sensie domowego zabiegu w tak krótkim czasie. Mówiłam, że nie ma cudów, ale to taki "mały cudzik".
  • Regularne stosowanie (1  - 2 razy w tygodniu) pomoże utrzymać trwałe rezultaty, ujędrnić skórę (tak jak wspominałam, super na wiotki brzuch po porodzie) oraz zredukować cellulit.

Wszystkie te przypisywane „zasługi” body wrapping powstają dlatego, że peeling pomaga usunąć martwy naskórek, krem odżywia i ujędrnia a ucisk (folia) pobudza krążenie limfy i krwi, a wydzielające się ciepło (koc) rozszerza pory skóry a to ułatwia pracę nałożonej mazi.





Przebieg

W profesjonalnym gabinecie kosmetyczka, przed rozpoczęciem zabiegu, mierzy obwody ramion, talii, brzucha, bioder, ud, miejsca powyżej kolan, łydek, kostek, w celu określenia najbardziej problematycznych miejsc oraz celu kuracji. Takie „mierzenie” jest wykonywane przed każdym zabiegiem. Po zdjęciu „wymiarów” z klientki, serwowana jest spora szklanka wody lub napar z ziół (np. Lipa, działająca moczopędnie i napotnie). I ja polecam wypicie sporej dawki tych płynów 15 min przed zabiegiem. Następnie wklepywany jest krem, mocno owijane są partie ciała, i tak wyglądająca niczym mumia pacjentka jest przykrywana kocem (to nasila działanie zabiegu) i pozostawiona na ok. 45 – 60 min odpoczywając. Folia jest usuwana specjalistycznym nożem, w domu użyj bezpiecznego narzędzia, bądź po prostu „odwiń się”. Jeśli jeszcze masz siłę na dalsze „kuracje”, można w wziąć w ruch bańkę chińską (już wspominałam, że minusem peelingów jest kiepski stan wanny czy prysznica (trzeba to jakoś zmyć), dlatego można również posiłkować się peelingiem z drogerii, który zostawia zdecywanie mniej brudu :-)


Warto jest powtarzać ten zabieg przynajmniej dwa razy w tygodniu, aby osiągnąć widoczne rezultaty. Efekty będą widoczne.





Odczucia?

W przeciwieństwie do bańki chińskiej, ten zabieg nie jest aż tak „odczuwalny”. Faktem jest, iż części ciała objęte folią odczuwają ciepło, ale jest ono na tyle do zniesienia, iż podczas zabiegu można uskutecznić małą drzemkę! Jedynie należy poświęcić troszkę czasu przed przygotowaniem zabiegu, oraz zaraz po aby usunąć folię.





Przeciwwskazania:

Nie można stosować tego zabiegu w ciąży. Ponadto, jeśli doskwiera ci miażdżyca, dolegliwości sercowe, wysokie ciśnienie krwi, choroby nerek, ostre infekcje (np. grypa), lub, jeśli niedawno przebyłaś operację. Ten zabieg nie jest również wskazany przy występowaniu żylaków, choć dobre nowiny są takie, że zabieg ten można stosować na całe ciało, lub jeśli chcesz tylko określone partie, zatem wystarczy omijać obszary skłonne do żylaków.





Pamiętaj!

Systematyczność do warunek konieczny. Tak samo jak zdrowe odżywanie (nie mylić z odchudzaniem czy drakońskimi dietami) oraz ćwiczenia (już o tym pisałam ale przypomnę: spacer, bieganie, rower, basen itd…)





Body wrapping jest kolejnym popouarnym sposobem na walkę z celulitem – ale nie tylko. Regularne zabiegi ujędrniają, oczyszczają z toksyn, rzeźbią ciało, dotleniają skórę, pobudzają krążenie krwi i linfy, nawet zmniejszają obwód ciałą (chciałabym jednak zauważyć, że to nie cud, lecz pozbycie się nadmiaru wody zalegającej w kończynach i innych częściach ciała). Jest skuteczny, ale tak jak większość zabiegów, winien być regularnie stosowany.





P.S. Polecane linki:











15 komentarzy:

  1. Rzadko spotyka się tak szczegółowego opisu body wrapping. Super!

    OdpowiedzUsuń
  2. No nie wiem, ja jestem jakoś sceptycznie nastawiona do body wrapping. Zdania co do niego są podzielone. Czy to właśnie nie jest tak, że ten zabieg owszem, pomaga zrzucić wagę, ale jest to krótkotrwałe? W końcu pozbywamy się wody z organizmu.

    OdpowiedzUsuń
  3. Droga Cuddley Pookie,

    Mam dziwne wrażenie, że nie do końca wczytałaś się w powyższego posta :-)
    Byłam przekonana, że dokładnie opisałam działanie body wrapping. Jeśli nie to wybacz, i raz jeszcze wytłumacze, iż body wrapping nie jest zabiegiem odchudzającym a zabiegiem pomagającym pozbyć się nadmiaru wody w organiźmie i wywołanymi przez to obrzękami, oraz pomaga w walce z celulitem.

    Jak każdy zabieg ma zwiększone działanie, wtedy kiedy jest stosowany regularnie, w połączeniu ze zdrowym odżywianiem oraz ruchem.

    Mam nadzieje, że rozwiałam Twoje wątpliwości.

    Pozdrawiam serdecznie,
    Nadobna :-)

    OdpowiedzUsuń
  4. Takie pytanie - apropos body wrapping - czy to jest w ogóle zdrowe, bo skóra przecież nie oddycha wtedy?

    OdpowiedzUsuń
  5. Jest bezpieczne - jeśli zamiast folii kuchennej - użyjesz profesjonalnej kosmetycznej do body wrappingu. Jest zrobiona tak aby skóra mogła oddychać. Zresztą taką samą znajdziesz w salonach Spa. Sama na początku stosowałam zwykłe - teraz tylko kosmetyczną
    Więcej na ten temat tu piszę http://cellulitowo.pl/jaka-folia-do-body-wrappingu-owijania-ciala/

    OdpowiedzUsuń
  6. To jeden z najskuteczniejszych zabiegów na cellulit :) I faktycznie pomógł zlikwidować cellulit bardzo wielu kobietom :) Bez względu na to czy używają kosmetyków własnej roboty - czy też profesjonalnych z maksymalną dawką substancji aktywnych

    OdpowiedzUsuń
  7. pojawilo sie cos nowego wartego uwagi jezeli chodzi o body wrappingi? post z 2012 a jest 2021 i chcialabym cos wyprobowac bo dopiero wchodze w swiat body wrappingow ;p

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie jest to raczej nowy produkt, bo pierwszy raz go kupiłam jakoś 2 lata temu ale może Cię zainteresuje. Wróciłam do niego ponownie i nadal trzyma klasę. Chodzi mi o vialise body wrapping. Jak szukasz czegoś wegańskiego i CF to może Ci się spodobać.

      Usuń
    2. Co to znaczy CF?
      Wiadomo czy skład się zmienił w tym czasie?

      Usuń
    3. CF - cruelty free, czyli nie testowanie na zwierzętach. W tym przypadku ten BW jest pod tym względem okay. Co do składu to wydaje mi się, że nie. Nie mam już starych opakowań by porównać, ale zarówno kiedyś, jak i teraz na mnie on działa.

      Usuń
    4. gdzie masz o tym info podane?

      Usuń
    5. serio nie lepiej wejść na stronę i poczytać o tym u źródła? masz to wypisane na stronie vialise body wrapping. znalazłam to w 5 minut mniej więcej.....

      Usuń
    6. Na jakiej stronie? Nic takiego nie widzę..

      Usuń
    7. na pewno jest na stronie verdelab :)

      Usuń
    8. Ja jestem zaskoczona, że niektórzy go nie znają. Imo najlepszy albo jeden z najlepszych BW na polskim rynku. Do tego jeszcze wegański i nie testowany na zwierzętach. BOSSSKI.

      Usuń